Jak wykorzystać szampon, który się nie sprawdził?

Ogromny wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów sprawia, że zdezorientowani i zniecierpliwieni kupujemy w ciemno. W rezultacie przynosimy do domu kolejny nietrafiony zakup. Na ratunek może przyjść doświadczony fryzjer, który bez pudła wskaże szampon odpowiedni dla naszych włosów.
Ale co zrobić z baterią butelek i buteleczek wypełnionych szamponem, którego więcej już nie użyjemy? Jest na to rada. Przeczytaj, zanim wyrzucisz, czyli nowe życie niechcianego szamponu.

Mydło do rąk, luksusowe
Szampon świetnie sprawdza się w roli mydła do rąk. Wiele szamponów w swoim składzie zawiera silikon. Ta syntetyczna pochodna krzemu wygładza skórę i otula dłoń niewidzialną rekawiczką, która zabezpiecza nie tylko przed utratą wody (wysuszeniem), ale też przed czynnikami chemicznymi (detergenty! w proszkach do prania, czy płynie do mycia naczyń). Nie bez powodu silikon wchodzi w skład wielu kremów do rąk. Dodam, że silikony nie powodują podrażnień i uczuleń.

Płyn do kąpieli lub żel pod prysznic
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią kąpać się w wannie i na tych, którzy wolą myć się pod prysznicem. Szampony na ogół ładnie pachną i dają dużo piany. Nakrętka wlana do wanny z powodzeniem zastąpi płyn do kąpieli, a jeżeli jest to szampon z silikonem, zyskujesz bonus w postaci jedwabiście gładkiej skóry. Dla tych pod prysznicem szampon zastąpi żel pod prysznic, i nie zauważysz różnicy.

Płyn do prania i odplamiacz
Płyny do prania wełny czy jedwabiu są owszem, doskonałe, ale nieprzyzwoicie drogie. Niechciany szampon zastąpi je z powodzeniem. Nie odbarwi jedwabiu, wełnie nada puszystość. Pozostawi przyjemny zapach.
Robiąc przepierkę dziecięcych łaszków, dodaj niewielką ilość szamponu. Szampon jest bezpieczniejszy niż proszek do prania.
Jeżeli chcesz usunąć plamę, pokryj ją kroplą czy dwiema szamponu. Wetrzyj w tkaninę i odczekaj parę minut, po czym przystąp do prania, jak zwykle.

All-purpose surface cleaner
Użyj, robiąc generalne porządki do mycia blatów, kafelków czy glazury, podłóg, sprzętów domowych i mebli, które nie boją się wody.  Mieszkanie będzie lśnić i pachnieć.

Wyobrażam sobie, że nietrafiony szampon może mieć o wiele więcej zastosowań, niż te wymienione przeze mnie. Jest to doskonały temat na rozmowę podczas kolejnej wizyty w salonie fryzjerskim.

Pomoc w napisaniu artykułu: Fryzjerwokulski.pl